Pridať sa

Udalosť na Facebooku

Pridaj sa do udalosti na Facebooku, pomôžeš nám tak aj zlepšiť prehľad o počte účastníkov
Pridať sa

V apríli sa v našom meste uskutoční prvý ročník behu City Run Trnava. Už si naň prihlásený a máš obavu, či tých desať kilometrov nebude pre teba predsa len veľké sústo ? Tak poď trénovať s nami bernoháčmi! Každý štvrtok od piateho marca sme ti o šiestej večer na hodinu k dispozícii na vnútornom ovále Atletického klubu Slávia Trnava. Či si začínajúci bežec alebo ostrieľaný veterán zober tenisky a poď si s nami zatrénovať. Ak beháš niekoľkokrát do týždňa stále to isté, zlepší sa tvoja telesná kondícia, avšak mnohých časom začne takýto stereotyp nudiť. Preto sa my pokúsime tieto aktivity obmieňať a na ovále zlepšiť tvoju vytrvalosť alebo rýchlosť. Či už pôjde o tempový beh, rovinky, fartleky, intervaly alebo len výklusy, príď si skúsiť niečo iné. Samozrejme môžeš prísť a behať si svoj vlastný tréning alebo sa len prísť zoznámiť s ostatnými bežcami. Prípadne položiť nejaké otázky ohľadom tréningu, tenisiek, bežeckého oblečenia či stravy. Ak budeme vedieť, radi poradíme. Náš fitnesák Jurek sa pokúsi ukázať aj nejaké tie cviky vhodné pre kruhový tréning, ktorý by mal byť pre beh doplnkom. Okrem tenisiek si zober dobrú náladu a určite medzi nás zapadneš. Takže vôbec neváhaj a príď. Pitný režim nám zabezpečuje PSA Trnava v spolupráci so CityrunTrnava, za čo im patrí veľká vďaka.

Prosím nájdi si chvíľku čas a vyplň nám dotazník, ktorý je nižšie. Budeme mať predstavu o tvojej výkonnosti a pokúsime sa podľa toho vybrať ten správny tréning pre teba. Ak nevyplníš nič sa nedeje, nie je to povinné.

Kedy : od apríla každú stredu od 18:00 – 19:00

Kde : atletický štadión Slávia Trnava

Kto : je vítaný každý bežec od 0 rokov do … horná hranica neobmedzená

Koľko to bude stáť : celý marec sú tréningy zadarmo, od apríla možno zavedieme nejaké symbolické členské, uvidíme ako na tom budeme s nákladmi na tréningy. Od apríla by sme radi predĺžili tréningy až do ôsmej a poriešili aj pitný režim, keďže sa blížia teplejšie mesiace.

A prečo by si vlastne mal behať ?

Beh je účinný proti civilizačným chorobám. Odbúraš ním stres. Pravidelný beh zlepší tvoje zdravie a posilní fyzickú kondíciu (posilňuje srdce, znižuje riziko srdcového infarktu, znižuje vysoký krvný tlak, pomôže v boji s nadváhou, zväčší hustotu kostí …). Zvýši tvoju energiu. No a hlavne americkí vedci dokázali, že kto behá s Bernohami, je už teraz šampión. Je to dobrá príležitosť stretnúť a spoznať zaujímavých ľudí. Nehanbí sa a príď, vo štvrtok ťa čakáme.

Spýtali sme sa aj našich bernoháčov, že prečo to vlastne behajú ?

Matúš : „Behám, lebo v lete sa dobre babám pozerá na zadok. 🙂 “

Marek : „Behám, lebo už nechcem byť znova tučný. 🙂 “

Jurek : „Behám, lebo móžem“

Lukáš : „Behám, lebo ma baví prekonávať sám seba“

Andrej : „Behám, lebo ma bolí zadok, keď dlho sedím 🙂 “

Michal : „Nie je dôležité prečo behám ja, ale prečo ešte ty nebeháš! “