Ahoj, predtým než sa dostaneme k samotnému CITYRUN Trnava, vyspovedáme teba :), prezraď nám od kedy sa venuješ behu ? Venovala si sa predtým inému športu?

Kedysi som sa vrcholovo venovala športovému aerobiku, behať som intenzívnejšie začala pred asi troma rokmi.

Prečo si sa rozhodla venovať práve behu ?

S behom som sa dostala do kontaktu pri kondičnej príprave v rámci športového aerobiku. Vždy bol pre mňa príjemným spestrením prípravy, viac ako nutným zlom. Postupne som si beh ako taký obľúbila, keďže som sa po ňom cítila dobre a bol a nakoniec aj stále je pre mňa akousi psychohygienou.

Čo považuješ za svoj zatiaľ najlepší výsledok?

Za najlepší výsledok považujem každý, po ktorom si môžem povedať, že som spravila maximum, čo som aktuálne mohla. Výnimočný pocit som mala zo svojho prvého polmaratónu a prvého maratónu.

Aké máš plány do budúcnosti ? Dávaš si nejaké ciele?

Som poverčivá a preto nerada verejne hovorím o svojich plánoch alebo snoch. Každopádne sa chcem neustále zlepšovať a aktuálne sa plánujem venovať prevažne dlhším tratiam.

Najobľúbenejšia bežecká teniska …

Adidas adizero boston boost

Aký song ťa najviac vyhecuje pri behu ? 🙂

Zona A – Ľudia v pohybe 😀

Máš nejakú predpretekovú rutinu ?

Nemam žiadnu netradičnú rutinu, klasika rozklus, strečing, rovinky, chvíľka sústredenia pred štartom a idú sa bomby 😀

Vieš derivovať ?

Nie, ale z času na čas, keď to vyslovene potrebujem, viem koho sa mám opýtať 🙂

Máš nejaké špeciálne stravovanie, alebo ideš čo chladnička/kuchyňa ponúka?

Mám teraz upravenú stravu, aby bola energeticky a nutrične vybalansovaná, teda správny pomer sacharidov, proteínov a lipidov ( redakcia musela googlit čo sú to lipidy 😀 )

Kde ťa bežci v Trnave môžu najčastejšie stretnúť ak si chcú s tebou zabehať? Teda ak ti budú stačiť 🙂

V Trnave chodievam behať do nášho obľúbeného Kamenáča, inokedy smerom na Biely Kostol, a tak rôzne, podľa toho koľko potrebujem odbehnúť km.

Dáš nám fotku lýtok ? 😀

Dám 😀 (naozaj dala, poznámka redakcie :D)

O samotnom CITYRUN Trnava

Prečo ste sa rozhodli organizovať beh v Trnave?

Keďže som z Trnavy, odkedy som začala aktívne behávať mala som túžbu zorganizovať v našom peknom meste reprezentatívny beh, určený všetkým vekovým a výkonnostným skupinám. Jednoducho som mala pocit, že mi u nás takéto podujatie veľmi chýba a Trnava si takýto beh zaslúži. Som rada, že sa mi v spolupráci s mojimi kolegami Matúšom a Radom začína môj sen plniť.

Máte nejaké očakávanie od účasti ?

Pre prvý ročník sme si určili limit  500 účastníkov a veríme, že sa nám ho podarí naplniť.

Podľa čoho ste zostavovali trať?

Základným predpokladom bolo, že trať musí ísť historickým centrom mesta, aby sme dokázali čo najlepšie spropagovať Trnavu pre účastníkov z iných miest a samotným Trnavčanom ukázať, že majú byť na čo hrdí.

Aká bude dĺžka trate? Majú sa bežci na čo tešiť aj mimo behu, bude nejaký program ?

Dĺžka trate je 10 km, samozrejme bude aj sprievodný program ako sú napríklad detské behy, DJ a moderátori, tak aby si na svoje prišli nielen samotní bežci.

Môžu sa účastníci tešiť aj na pamätnú medailu po úspešnom dobehnutí ?

Áno, každý účastník po prebehnutí cieľom, dostane krásnu účastnícku medailu s motívom mesta.

Kde sa dá na beh zaregistrovať?

Všetky informácie o behu, teda aj registrácia sa dá nájsť na internetovej stránke podujatia www.cityruntrnava.sk

Ako prebieha organizácia ? Mali ste už nejaké ťažšie chvíľky ?

Zatiaľ riešime bežné organizačné úlohy, žiadne významné problémy sme nezaznamenali a veríme, že ani nezaznamenáme. Naopak, stretli sme sa s veľmi ústretovým prístupom primátora a mesta, čo si veľmi vážime. Takisto sa tešíme zo všetkých podporných reakcii od bežcov.

Počasie ste aké vybavili ? 🙂

Keďže je to v aprílovom termíne, tak aprílové predsa. Ako však všetci športovci vedia, neexistuje zlé počasie, iba zle oblečený bežec. Preto budeme radi, ak nám po Trnave nebudú pobehovať samí zle oblečení. 🙂

Počuli sme, že príde aj Mo Farah ? 😀

Tento rok určite nie, ale pohľad medzi prihlásených našepkáva, že zopár známych mien, minimálne trnavských sa na štarte objaví. ( slabá útecha poznámka redakcie 😀 )

Chcete aby sa stal City Run Trnava tradíciou, ako napríklad zimná Trnavská bežecká trilógia ?

Našim primárnym cieľom je kvalitne zorganizovať tohoročný beh a priviesť bežcov do Trnavy. Pochopiteľne, na kvalitnom podujatí sa dá začať budovať tradícia a my budeme radi, ak sa City Run Trnava stane pravidelnou súčasťou termínoviek.

Na Slovensku momentálne vládne bežecký boom, napriek tomu sa v Trnave zatiaľ nedari vytvoriť nejakú ucelenú bežeckú komunitu, ľudia behajú buď sami, alebo nanajvýš dvaja, traja … čo by si poradila, ako by sme ich mohli dát trochu dokopy ?

Predovšetkým si myslím, že základom pre vytvorenie komunity je pravidelnosť, organizátor a otvorenosť skupiny. To znamená, že by bolo fajn určiť termín, ideálne cez víkend, keď môže prísť čo najviac ľudí a dať im najavo, že môžu prísť aj keď majú pocit, že iní sú od nich lepší.