Príhovor precedu…

Sevas, mám tu pre vás krátky návod. Obrázkový, šak komu sa sce čítat. Ale dám aj nejaký pokec k temu, šak len obrázek samotný nebude stačit.

Jak už název napovídá, tak to bude pohárik. Poznáte to, lúchate nám z toho jonták na tréningu a na konci to zahodýte do koša. Na dalšém tréningu to isté a tak furt dokolečka.

S chalanáma sme sa o tom bavili. Precsalen máme aj teho enviromentálneho ducha. Na schódzi sme sa doholli, že s plastovíma pohárkama je konec. Ale nech nám ten jonták nechlemtáte len tak z bandasky, tak si budete nosit vlastný pohárek.

Nemosí to byt žádné české sklo alebo nečo neprakticky tašké. Stačí taký obyčajný z tetrapaku od mléka alebo džúsu vyrobený. Takýto pohárek má aj svoju výhodu. Nerozbije sa, ked ho zabunnete, tak vám bude lúto len to, že ste nechali odpad a ked teda už nebudete používat tie plastové dvojdecáky, tak aj kúsek pomožete planéte, vyprodukuváným menšého objemu odpadu.

Já vím, neny to až také svetaborné, ale čúl je to aj v móde.

Jak na to ?

Potrebuješ bárjakú tetrapakovú krabicu a nožničky. Rozstrihneš to, tak akurát nejako podla uvážená alebo jak si aktuálne smadný. Vršek zahodíš, spodek si neháš. Ščul je na tebe čo spravíš, ale ak to steš mat skladnejšé, tak zespodku odlep tie 2 také…. čotoe ? … trojholníčky …. a možeš si z toho pohárka spravit placku, ako vidíš na obrázku nižšé.

No a potom to už je jednoduché. Dondeš na tréning, beháš jak my pískame a ked si smadný, tak jak najvačí šéf vytáhneš pohárik /aj flašku móžeš/ a piješ.